Shopping Cart
Zadzwoń: 506 123 222

Polityka prywatności

Niniejsza polityka prywatności określa zasady ochrony prywatności oraz zawiera informacje dotyczące sposobu wykorzystania danych gromadzonych przez administratora.

I. Dane administratora

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Turystol Jan Sadlik z siedzibą w Bielsku-Białej 43-300, przy ul. Gruntowej 49. Dbamy o to, aby dane te były odpowiednio zabezpieczane, a ich przetwarzanie było jasne, rzetelne i zgodne z przepisami.

Zapewniamy Państwa, że w swoim postępowaniu kierujemy się przepisami prawa regulującymi zasady ochrony danych osobowych. Rozwiązania dotyczące ochrony danych osobowych stosowane w naszej Firmie odpowiadają najwyższym standardom bezpieczeństwa informacji.

Firma Turystol Jan Sadlik stosuje środki techniczne i organizacyjne, których celem jest jak najlepsze zabezpieczenie gromadzonych danych (dane użytkowników) przed nieuprawnionym dostępem lub niewłaściwym wykorzystywaniem przez osoby nieuprawnione. Stosowane środki techniczne są unowocześniane wraz z rozwojem technologii, potrzeb, jak również dostępnych sposobów zabezpieczeń. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić użytkowników przed nieuprawnionym dostępem, nieautoryzowaną modyfikacją, ujawnieniem oraz zniszczeniem informacji znajdujących się w posiadaniu. Ponadto w trosce o Twoje bezpieczeństwo dane o szczególnym znaczeniu – w szczególności wszelkiego rodzaju hasła – przesyłane są za pośrednictwem protokołu szyfrowanego SSL.

II. Dane osobowe

Dlaczego i jak przetwarzamy Państwa dane osobowe?

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do podjęcia konkretnych akcji w ramach dostępnych formularzy i stron. Swoje dane osobowe przekazują nam Państwo za pomocą: strony moje konto oraz formularzy elektronicznych dostępnych na stronie, tj. formularza zakupu, formularza newslettera, formularza kontaktowego, formularza do obsługi komentarzy. W niektórych przypadkach Państwa dane są gromadzone również papierowo podczas wystawiania faktur czy wypisywania formularza dla serwisu rowerowego. Ponadto państwa dane są przetwarzane również w innych miejscach takich jak: serwer, pliki cookies, Facebook czy Google.

W poniższych punktach postaramy się wyjaśnić w jaki sposób dane osobowe są przez nas pozyskiwane, przetwarzane, przenoszone oraz w jaki sposób użytkownik może w nie ingerować.

1.) Strona:  Moje konto

Na tej stronie użytkownik ma możliwość rejestracji, która jest dobrowolna i całkowicie darmowa. Rejestracja może być wymagana w celu uzyskania dostępu do określonych funkcji lub promocji. Serwis daje użytkownikom możliwość wyboru, czy i w jakim zakresie chcą korzystać z oferowanych na Portalu usług i udostępniać o sobie informacje. Zebrane dane niezbędne do rejestracji to :

 • adres email,
 • hasło,

Jeśli kupują Państwo od nas produkt, możemy zarejestrować imię i nazwisko, adres pocztowy, numer telefoniczny i adres e-mail.

Jak możesz ingerować w swoje dane osobowe dostępne na stronie moje konto?

 • Po zalogowaniu w ustawieniach swojego konta, możesz w łatwy sposób sprawdzić swoje zamówienia, zarządzać adresami płatności i wysyłki, a także zmienić hasło i szczegóły konta.
 • W celu dokonania zmian lub całkowitego usunięcia konta możesz również skontaktować się z nami: e-mailowo : info@turystol.pl, telefonicznie: 506 123 222, osobiście bądź listownie: Turystol Jan Sadlik, ul. gen. Stanisława Maczka 9(drugie piętro),
  43-300 Bielsko-Biała

2.) Formularz zakupu:

Składając zamówienie podajesz swoje dane osobowe niezbędne do realizacji zamówienia. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w zamówieniu jest wykonanie umowy kupna i sprzedaży (dostarczenie zakupionego produktu, wystawienia i przesłania faktury VAT lub innego dokumentu potwierdzającego dokonany zakup).

W formularzu zakupu pozyskujemy Państwa dane osobowe. Są to m.in.:

 • nazwisko i imię,
 • adres miejsca zamieszkania oraz adres dostawy,
 • numer kontaktowy oraz adres e-mail,
 • informacje o prowadzonej działalności gospodarczej.

Oprócz danych osobowych odnotowywane są również szczegóły zamówienia takie jak data złożenia zamówienia, przedmiot i wartość zamówienia, wybrany sposób dostawy i płatności, adres IP komputera, z którego zamówienie zostało wysłane.

Bez tych danych nie moglibyśmy świadczyć:

 • realizacji zamówień internetowych w tym wysyłki towarów,
 • realizacji obowiązków prawnych (wystawiania i przechowywania faktur, rozpatrywania reklamacji),
 • odpowiedzi na Państwa pytania, wnioski, skargi,
 • wsparcia obsługi,
 • tworzenia analiz, zestawień na nasze wewnętrzne potrzeby (m.in. raportowanie),
 • przygotowania propozycji ofert i rozwiązań dostępnych w naszym sklepie,

Komu przekażemy Państwa Dane i jak długo będą przechowywane?

 • Administratorowi: dane podane w formularzu zamówienia zostaną zapisane w bazie i będą w niej przechowywane w czasie trwania umowy oraz po jej zakończeniu w okresie niezbędnym do rozliczeń podatkowych lub wygaśnięcia roszczeń, o ile przepisy nie nakazują nam wcześniejszego usunięcia danych. Każde zamówienie zostanie odnotowywane jako odrębna pozycja w bazie,
 • Dostawcy: firmie kurierskiej oraz kurierowi dostarczającym Państwu towar. Współpracujemy z następującymi firmami zewnętrznymi: Furgonetka, DPD, GLS, Poczta Polska. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polityki prywatności dostawcy prosimy o kontakt bezpośrednio z firmą obsługującą Państwa zlecenie bądź zapoznanie się z polityką prywatności tej firmy.
 • Firmie Przelewy24 obsługującej szybkie płatności w naszej firmie w celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polityki prywatności firmy Przelewy24 prosimy o kontakt bezpośrednio z firmą bądź zapoznanie się z polityką prywatności tej firmy pod adresem: https://www.przelewy24.pl/polityka-prywatnosci,
 • Firmie obsługującej  księgowość naszej firmy: Biuro Rachunkowe “PK” Jadwiga Borzler Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe (PKD 69.20.Z). W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polityki prywatności prosimy o kontakt z biurem rachunkowym pod adresem: ul. Komorowicka 72, 43-300 Bielsko-Biała, czynne:  pn – pt: 8:00 – 16:00 telefon: 513 049 616; e-mail: biuro@pk.bielsko.pl,

Jak możesz ingerować w swoje dane osobowe?

Będąc użytkownikiem Naszej Strony Turystol.pl masz prawo do: żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu i przenoszeniu danych, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie.

 • Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz zmieniać swoje dane poprzez stronę: Moje konto.
 • Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem w celu dokonania zmian możesz skontaktować się z nami: e-mailowo : info@turystol.pl, telefonicznie: 506 123 222, osobiście bądź listownie: Turystol Jan Sadlik, ul. gen. Stanisława Maczka 9 (drugie piętro), 43-300 Bielsko-Biała

3.) Formularz Newslettera

Wpisując dane kontaktowe w formularzu Newslettera dobrowolnie podajesz swoje dane kontaktowe niezbędne do realizacji marketingu naszej firmy. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w takim przypadku jest Twoja zgoda wynikająca z zainteresowania naszą ofertą.

W formularzu Newslettera pozyskujemy Państwa dane osobowe. Są to m.in.:

 • Adres e-mail,
 • Imię i nazwisko,

Bez tych danych nie moglibyśmy:

 • proponować Państwu najkorzystniejszych ofert i rozwiązań dostępnych w naszym sklepie,
 • wysyłać kuponów rabatowych,
 • informować o nowościach i wyprzedażach,

Komu przekażemy Państwa Dane i jak długo będą przechowywane?

 • Platformie umożliwiającej wysyłania e-maili do masowej liczby odbiorców MailChimp. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polityki prywatności firmy MailChimp prosimy o kontakt bezpośrednio z firmą bądź zapoznanie się z polityką prywatności tej firmy pod adresem: https://mailchimp.com/legal/privacy/.  Dane podane w formularzu newslettera zostaną zapisane w bazie Mailchimp i będą w niej przechowywane dopóki nie zrezygnują Państwo z naszych usług marketingowych.

Jak mogą Państwo ingerować w swoje dane osobowe?

Aby wypisać się z listy naszych subskrybentów bądź zaktualizować profil Państwa danych. Mogą Państwo:

 • klikając link zawarty w otrzymanym newsletterze (dostęp do Państwa profilu danych znajduje się na samym dole każdego newslettera),
 • skontaktować się z administratorem poprzez kontakt : e-mailowy : info@turystol.pl, telefoniczny: 506 123 222, osobisty bądź listowny :Turystol Jan Sadlik, ul. gen. Stanisława Maczka 9 (drugie piętro), 43-300 Bielsko-Biała,

4.) Formularze kontaktowe

Kontaktując się ze mną za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularza kontaktowego, bądź dostępnego na stronie czatu Tido-Czat w sposób naturalny przekazujesz mi swój adres e-mail jako adres nadawcy wiadomości. Ponadto, w treści wiadomości możesz zawrzeć również inne dane osobowe. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w takim przypadku jest Twoja zgoda wynikająca z zainicjowania ze mną kontaktu. Operator przechowuje korespondencję ze swoimi Użytkownikami w celach statystycznych oraz w celu jak najlepszej i najszybszej reakcji na pojawiające się zapytania, a także w zakresie rozstrzygnięć reklamacyjnych i podejmowanych na podstawie zgłoszeń ewentualnych decyzji o interwencjach administracyjnych we wskazane profile. Operator gwarantuje, że adresy oraz dane w ten sposób gromadzone nie będą wykorzystywane do komunikacji z użytkownikiem w innym celu niż realizacja zgłoszenia. Treść korespondencji może być usunięta na prośbę użytkownika.

Komu przekażemy Państwa Dane i jak długo będą przechowywane?

 • Platformie Tido-Czat umożliwiającej korespondowanie z użytkownikami w realnym czasie. Jeżeli w czasie rozmowy jesteśmy online rozmowa z użytkownikiem może odbyć się anonimowo, jeżeli w tym czasie jesteśmy offline i wraz z zapytaniem przekażą nam Państwo adres e-mail podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest Twoja zgoda wynikająca z zainicjowania ze mną kontaktu. Jeżeli o to poprosisz treść korespondencji oraz Państwa adres e-mail może zostać usunięty. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polityki prywatności firmy Tido-Czat prosimy o kontakt bezpośrednio z firmą bądź zapoznanie się z polityką prywatności firmy pod adresem: https://www.tidiochat.com/en/privacy-policy.

5.) Komentarze

Na naszej stronie dostępny jest system komentarzy. Pamiętaj, że niektóre dane, które publikujesz w serwisie dostępne są wszystkim użytkownikom. Witryna jest indeksowana przez wyszukiwarki internetowe. Oznacza to, że osoby spoza serwisu mają dostęp do niektórych informacji (imię i nazwisko, zdjęcie główne użytkownika). Podczas dodawania komentarza zapisywany jest również adres IP komputera oraz nazwa przeglądarki, z której był on dodawany, aby pomóc w wykryciu spamu. Pamiętaj, również że w każdej chwili możesz poprosić nas o usunięcie komentarza bądź zrobić to po zalogowaniu się do profilu.

6.) Wystawianie faktur

Jeżeli wystawiamy Ci fakturę, to w tym celu przetwarzamy Twoje dane osobowe w zakresie niezbędnym do wystawienia faktury. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w tym przypadku jest wypełnienie prawnego obowiązku wystawienia faktury. Ponadto, wszystkie wystawione faktury uwzględniane są w dokumentacji księgowej, w związku z czym Twoje dane w sposób naturalny będą przetwarzane w ramach tej dokumentacji przez okres czasu wymagany przez przepisy prawa.

Komu przekażemy Państwa Dane i jak długo będą przechowywane?

 • Firmie obsługującej  księgowość naszej firmy: Biuro Rachunkowe “PK” Jadwiga Borzler – Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe (PKD 69.20.Z). W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem rachunkowym pod adresem: ul. Komorowicka 72, 43-300 Bielsko-Biała, czynne: pn – pt: 8:00 – 16:00 telefon: 513 049 616; e-mail: biuro@pk.bielsko.pl.
 • Administratorowi: dane do faktury zostaną zapisane w bazie i będą w niej przechowywane w czasie trwania umowy oraz po jej zakończeniu w okresie niezbędnym do rozliczeń podatkowych lub wygaśnięcia roszczeń, o ile przepisy nie nakazują nam wcześniejszego usunięcia danych. Każda faktura zostanie odnotowywane jako odrębna pozycja w bazie.

7.) Formularz serwisu rowerowego

Korzystając z naszego serwisu rowerowego zobowiązany jesteś wypełnić papierowy protokół, który służy do identyfikacji właściciela pozostawionego nam sprzętu. W protokole uzyskujemy następujące dane osobowe: imię i nazwisko, telefon bądź e-mail. Oprócz danych osobowych odnotowywane są również nazwa sprzętu oraz uwagi klienta oraz serwisu odnośnie reperowanego sprzętu. Otrzymują Państwo od nas kopie protokołu, natomiast oryginał jest przechowywany w zamkniętej szufladzie, do której dostęp mają pracownicy naszego serwisu. Po wykonanym serwisie dla celów reklamacyjnych protokół przechowujemy przez okres 1 roku, następnie dokument jest niszczony w niszczarce.

8.) Serwer

Administrator powierzył przetwarzanie danych osobowych firmie hostingowej: Nazwa.pl sp. z o.o. Mieczysława Medweckiego 17, 31-870 Kraków, NIP: 6751402920, REGON: 120805512, kontakt@nazwa.pl – w celu przechowywania danych osobowych na serwerze.

9.) Pliki cookies

Strona sklepu internetowego używa plików „cookies”. Cookies są małymi plikami umożliwiającymi urządzeniem używanym do przeglądania sieci Internet (np. komputer, smartfon, tablet etc.) zapamiętywanie specyficznych informacji dotyczących używanego urządzenia. Cookies mogą być odczytywane przez system teleinformatyczny administratora. Administrator przechowuje pliki cookies na urządzeniu końcowym użytkownika, a następnie uzyskuje dostęp do informacji w nich zawartych w celach reklamowych (remarketing) i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do Waszych indywidualnych potrzeb i zapewnienia prawidłowego działania strony. Ustawienia dotyczące cookies możecie zmienić w swojej przeglądarce internetowej. Administrator informuje niniejszym użytkownika, że istnieje możliwość takiej konfiguracji przeglądarki internetowej, która uniemożliwia przechowywanie plików cookies na urządzeniu końcowym użytkownika oraz, że zmiana ustawień dotyczących plików cookies może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Jeżeli ustawienia te pozostaną bez zmian, pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Administrator wykorzystuje Cookies własne w celu analiz i badań oraz audytu oglądalności, a w szczególności do tworzenia anonimowych statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy strony korzystają̨ z niej, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości.

W jakich przypadkach generujesz pliki cookie poprzez naszą stronę?

 • Jeśli na naszej stronie zostawisz komentarz, możesz zapisać się do zapisywania Twojego imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz strony internetowej w ciasteczkach. Są one dla Twojej wygody, dzięki czemu nie musisz wypełniać swoich danych ponownie, gdy zostawisz inny komentarz. Te ciasteczka będą trwać przez rok.
 • Jeśli założyłeś u nas konto i logujesz się do tej witryny, ustawimy tymczasowy plik cookie, aby ustalić, czy Twoja przeglądarka akceptuje pliki cookie. Ten plik cookie nie zawiera danych osobowych i jest usuwany po zamknięciu przeglądarki.
 • Kiedy się zalogujesz, stworzymy również kilka plików cookie, aby zapisać twoje dane logowania i opcje wyświetlania ekranu. Pliki cookie danych logowania są przechowywane przez dwa dni, a pliki cookie opcji ekranowych są dostępne przez rok. Jeśli wybierzesz opcję “Zapamiętaj mnie”, Twój login będzie trwał przez dwa tygodnie. Jeśli wylogujesz się z konta, pliki cookie do logowania zostaną usunięte.

Jak sprawdzić jakie pliki cookie są w użyciu i je usunąć?

Wyświetlając informacje o witrynie po lewej stronie adresu strony. Możesz w łatwy sposób sprawdzić i usunąć pliki cookie, które są w użyciu.

10.) Plugin Facebooka

Nasza strona zawiera plugin do serwisu społecznościowego Facebook (Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, California, 94025, USA). Plugin Facebooka na naszej stronie jest oznaczony logo Facebook. Plugin ten bezpośrednio połączy Was z naszym profilem na serwerze Facebooka. Facebook może wówczas uzyskać informacje, że odwiedzaliście naszą stronę ze swojego adresu IP. Jeżeli odwiedzacie naszą stronę będąc zalogowanymi na swój profil na Facebooku, Facebook zarejestruje informację o wizycie. Nawet jeżeli nie jesteście zalogowani Facebook jest w stanie pozyskiwać informacje o adresie IP.

Pragniemy podkreślić, że Facebook nie przekazuje nam informacji o gromadzonych danych i sposobie ich wykorzystania. Cel i zakres danych gromadzonych przez Facebook nie są nam znane. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących prywatności na portalu Facebook proponujemy kontakt bezpośrednio z Facebookiem lub zapoznanie się z polityką prywatności portalu pod adresem: https://www.facebook.com/about/privacy/

Jeżeli nie życzycie sobie, aby Facebook mógł pozyskiwać informacje dotyczące waszych wizyt na naszych stronach, doradzamy wcześniejsze wylogowanie się z waszego konta na Facebooku.

11.) Deklaracja dotycząca ochrony danych w Google Analytics

Nasze strony używają mechanizmów analizy usług sieciowych Google Inc. (”Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA “): Google Analytics, Google Double Click and Google Tag Manger. Google Analytics, Google Adwords, Google Double Click and Google Tag Manger używają plików cookies, które umożliwiają analizę sposobu korzystania ze stron internetowych. Informacje zbieranie przez pliki cookies są przekazywane na serwery Google znajdujące się w USA i archiwizowane.

Jeżeli funkcja anonimizacji adresu IP jest włączona podczas korzystania z naszej strony internetowej, adres IP Użytkownika jest skracany przez Google. Dotyczy to państw członkowskich Unii Europejskiej i innych państw wymienionych w Umowie o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Jedynie w wyjątkowych przypadkach pełen adres IP jest wysyłany do serwera Google w USA i tam skracany. W ten sposób funkcja anonimizacji adresu IP będzie aktywna na naszej stronie internetowej. Na wniosek operatora strony internetowej, Google wykorzystuje gromadzone informacje do analizy korzystania przez strony internetowej, przygotowania raportów dotyczących korzystania ze strony internetowej i innych usług związanych z korzystaniem z Internetu. Adres IP przekazany przez przeglądarkę Użytkownika w ramach programu Google Analytics nie jest przechowywany wraz z innymi danymi Google.

Użytkownik może zablokować zapisywanie plików cookie w przeglądarce internetowej. Jednakże w takim przypadku pełne wykorzystanie wszystkich funkcji strony internetowej nie będzie możliwe. Oprócz tego, Użytkownik może zablokować zapisywanie danych zebranych przez cookies dotyczących używania strony internetowej (włącznie z adresem IP) i wysyłanie ich do Google, jak również przekazywanie tych danych przez Google, pobierając i instalując wtyczkę dostępną pod następującym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl

III. Prawo do informacji i odwołania zgody na przetwarzanie danych

Możesz zwrócić się do nas w drodze pisemnej lub e-mailem o udzielenie bezpłatnych informacji dotyczących danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez Turystol Jan Sadlik. Możesz również cofnąć swoją wcześniejszą zgodę na przetwarzanie danych osobowych i domagać się zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych. Podejmiemy wówczas działania niezbędne w celu niezwłocznego i nieodpłatnego zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych i ich usunięcia z naszych baz. W takim przypadku skontaktuj się z nami pod adresem:  e-mailowym : info@turystol.pl, telefonicznym: 506 123 222, osobistym bądź listownym:Turystol Jan Sadlik, ul. gen. Stanisława Maczka 9 (drugie piętro), 43-300 Bielsko-Biała.

P24 now

Zapłać za 54dni lub na raty

14 dni na zwrot

Szybki zwrot gotówki

Szybkie płatności

Płać szybko z Przelewy24

100% bezpieczne zakupy

Zakupy chronione certyfikatem SSL